Czym jest henna do rzęs i jakie ma zastosowanie?

Henna to proszek, służący do farbowania skóry i włosów. Jest produkowana z wysuszonych liści rośliny zwanej Lawsonia Bezbronna. To niedrogi i prosty w zastosowaniu kosmetyk, który pozwoli nam poprawić wygląd rzęs i brwi. Wielu producentów oferuje różne rodzaje henn, dostosowane do klientek o odmiennych potrzebach. W sprzedaży znajdziemy henny do rzęs w proszku, które należy wymieszać z wodą utlenioną, oraz henny składające się z kremu i aktywatora.

W sklepach dostępne są różne odcienie henny do rzęs, od ciemnego blondu, przez odcienie brązu, aż do głębokiej czerni.

Przed pierwszym użyciem należy wykonać test uczuleniowy na niewielkim fragmencie skóry, gdyż henna może silnie uczulać. Hennę na rzęsy możemy samodzielnie wykonać w domowym zaciszu, lub też udać się do kosmetyczki na profesjonalny zabieg. Dla osób o jasnej karnacji i włosach polecana jest henna w jaśniejszych odcieniach, natomiast dla osób śniadych z czarnymi włosami, doskonałym wyborem będzie henna czarna.

Dzięki hennie do rzęs uzyskamy piękny efekt długich i pogrubionych rzęs nawet bez makijażu, a widoczny efekt będzie się utrzymywał przez okres do 3-4 tygodni.

Comments are Closed